8.-20. veebruaril 2023 toimub esmakordselt Eestis 9-palli Euroopa karika etapp. Sündmus toimub Kalevi Spordihallis ning kokku osaleb meeste arvestuses 199 sportlast ning naiste arvestuses 37 sportlast. Tallinnas Kalevi Spordihallis astuvad võistlustulle maailma absoluutsed tippmängijad.

Mänge peetakse korraga 24 piljardilaual, poolfinaalid ja finaal mängitakse teleareenil. Euroopa karika etapp avatakse pidulikult 17. veebruaril kell 19.00. Euroopa karika etapi avatseremoonial saavad pealtvaatajad nautida meeleolukat muusikalist etteastet.

Mitte kunagi varem ei ole Eestis toimunud nii suurejoonelist ja kõrgetasemelist piljardispordi võistlust. Seda kogu Eesti Piljardiliidu 26 tegevusaasta jooksul. Mitte kunagi varem ei ole toimunud ühedki piljardispordi võistlused spordisaalis. Kõik varasemad võistlused on toimunud piljardiklubides mis ei ole piisav, et turniirid oleksid kõrgetasemelised A-kategooria turniirid. Sellise võistlusega saabus Eestisse ligi 300 isikut kes kõik jätsid Eestisse arvestatava rahasumma. Sellise turniiriga teadvustasime me Eesti inimestele piljardispordi olemust ning kõik huvilised said tasuta kohapeal võistlustele kaasa elada. Samuti tegi võistluste meediapartner Postimees kõikidel võistluste päevadel otsülekande oma portaali. Finaalkohtumist näidati lisaks 10 riigi telekanalitele ka Eesti telekanalis Duo5. Eesmärgid täideti 100 protsendiliselt ning tagasiside nii mängijatelt kui ka Eesti inimestelt kes käisid võistlust kohapeal vaatamas, on ainult positiivne. Suur roll selles kõiges on loomulikult EAS-il kes ehitas võistluspaika võimsa sportlaste puhkeala.

Samuti toimus võistluste suurejooneline avatseremoonia kus võtsid sõna lisaks Euroopa ja Eesti Piljardiliitude esindajatele ka Tallinna linnapea hr Mihhail Kõlvart ja EOK asepresident hr Erich Teigamägi. Avatseremoonial astus ülesse ka Alika Milova, lisaks tantsijad koos trummishowga ning Slackliner Jaan Roose.

Meeste arvestuse finaal pakkus piljardifännidele kõrgeklassilise elamuse. 199 mängija seast jõudsid finaali mehed, kes kaks nädalat enne Tallinnas peetud Euroopa karika etappi olid Poolas omavahelise duelli käigus välja selgitanud maailmameistri. Kui MM-i finaali võitis hispaanlane Francisco Sanchez Ruiz, siis nüüd jäi peale Saksamaal elav Mohammad Soufi, kes esindab Süüriat. Suurema võidunäljaga Tallinna saabunud Soufi pääses 4:4 viigi järel 6:4 ette ja teenis 9:6 lõppskooriga karjääri esimese turniirivõidu Euroopa karikasarjas.

Naiste arvestuses oli võidukas Oliwia Zalewska Poolast, kes alistas finaalis Saksamaa esindaja Veronika Ivanovskaia.

Võistlust rahastati Euroopa Regionaalarengu Fondist. Toetuse summaks 56 140 eurot.